Nike Air Jordan 1 – legenda začíná

Air Jordan je řada obuvi, která je jedna z nejvíce ceněných mezi všemi ostatními řadami sportovní obuvi na světě. Jsou to boty určené na basketbal se signaturou legendárního hráče NBA. Jak to všechno začalo?

Nike Air Jordan 1 – legenda začíná – Historie Air Jordan

Nike Air Jordan 1 – legenda začíná
Nike Air Jordan 1 – legenda začíná

Všechno začalo rokem 1984, když se firma Nike zrovna nemohla chlubit úspěchy a nepřinášela příliš velké zisky. Trend na běžecké boty začal ustupovat a podnik prodával čím dál méně bot. Specialisté oregonské společnosti museli připravit vhodný plán, aby posílili svoji pozici na trhu s oděvy a zlepšili výsledky prodeje. Značka Nike dostala nápad, že její tváří může být Michael Jordan. Problém však spočíval v tom, že samotný sportovec neživil žádné velké sympatie vůči této společnosti. Chtěl podepsat smlouvu se značkou Converse, ale tvůrci nejpopulárnějších tenisek už spolupracovali s hvězdami jako Magic Johnson nebo Larry Bird, takže za případnou reklamu nabízeli Jordanovi peníze, které ho příliš neuspokojovaly. Jiné firmy také nabízely příliš nízké částky. Proto když se Michaelovi Jordanovi ozvala firma Nike, basketbalista souhlasil se spoluprací, i když teprve po přemlouvání a vyjednávání. Stojí za to se zmínit, že nabídka ze strany Nike nebyla jen obyčejnou nabídkou, protože tato americká značka mu nenabídla pouze reklamu svých výrobků, ale především řadu obuvi signovanou jeho příjmením. Takto se na trhu ukázal první model Air Jordan 1 a za hru v těchto botách dostal klub Michaela Jordana vysokou pokutu. Vyplývalo to z tehdy striktních předpisů NBA, které dovolovaly hrát basketbal pouze v bílé obuvi. Firma Nike se rozhodla to použít pro reklamní účely a natočila speciální reklamní spot, díky kterému černo-červená barva modelu Air Jordan 1 vstoupila do historie jako „zakázaná“ a současně se stala nejpopulárnější barevnou verzí z celé série.

Nike Air Jordan 1 – legenda začíná

I když Michael Jordan už neběhá po basketbalovém hřišti, Nike stále vyrábí obuv Jordan Brand, která se těší popularitě mezi sneakerheady po celém světě. Boty značky Jordan jsou proslulé nejen jako basketbalová obuv, ale také jako skvělé boty pro každodenní použití pro všechny milovníky streetwearového stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.