V čem spoléhá fenomén bot Nike Air Max?

Každá špičková značka, oděvní či obuvní, má obvykle nějaký model, který se pro ní stane reprezentační model, často i kultovní. Pro Converse to byly tenisky Chuck Taylor All Star, pro značku Levi’s slavné džíny 501, pro značku Nike – sportovní boty Air Max. Každý tyto boty zná, i když třeba ani neví, že se jedná právě o ně. Sportovní obuv s malým, průhledným okénkem v podrážce? Ano, toto jsou právě tyto boty.

První boty Nike Air Max byly vyrobeny v roce 1987. Okamžitě si získaly trh. Prodávaly se velmi rychle a byly šíleně populární. Záměrem byla sportovní obuv, avšak tyto boty si získaly nejen sportovní svět. Časem je začali nosit téměř všichni a všude, bez ohledu na věk nebo pohlaví. Dnes jsou boty této série jedné z nejžádanějších sportovních bot po celém světě.

V čem spoléhá fenomén bot Nike Air Max? Určitě se zde jedná o jejich výjimečnou konstrukci, a s tím spojené pohodlí nošení. Tyto boty se prostě skvěle nosí, avšak především – skvěle se v nich běhá. Říkají to skoro všichni, kteří alespoň jednou je měli na nohou. Boty Air Max jsou lehké, pohodlné a odolné. Proto Nike vyrábí každý den nové kusy, které vůbec neztrácejí popularitu od svého prvního modelu.

Co je přesně tak výjimečné v botách Nike Air Max, že si je běžci cení (a nejen oni)? Když hledáme opověď na tuto otázku, musíme si říct, co je nejdůležitější pro pohodlí chůze a běhu. Je to určitě správná amortizace. Aby byla dokonalá, boty Air Max byly vybaveny speciálním polštářkem vyplněným plynem, který se nachází v podrážce. Není tady místo pro další amortizační látky, které se časem zbijí a nedávají již takový amortizační efekt jako na začátku. V botách Air Max můžeme běhat desítky kilometrů, a naše chodidlo se bude po celou dobu správně odrážet od země. Naše klouby a svaly nebudou přetížené, budeme se cítit naprosto pohodlně. Boty Nike Air Max, díky výjimečnému amortizačnímu systému, se nespotřebují tak rychle jako obvykle běžecké boty. Po několika měsících užívání je proto nemusíme měnit za nové, protože najednou cítíme, že při běhu nebo chůzi cítíme každý kamínek, na který stoupneme. Taková situace se může přihodit v případě obyčejné obuvi, nikoli však u bot Air Max.

Nike Air Max jsou vytvářeny v mnoha zajímavých variantách. Stojí za povšimnutí, pokud se chystáme na jogging, nebo když hledáme univerzální boty k chůzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.