Populární klapky – opravdu pro každou příležitost?

Určité módní trendy, které se objevují na módních přehlídkách Paříže, Londýna nebo Milána, rychle získávají celosvětový charakter, především díky sdělovacím prostředkům. Jsou však i takové tendence, které bez inspirace módních návrhářů, se stanou velmi populární v jednotlivých společnostech. Příkladem jsou tady klapky, které se u nás těší velké popularitě. Můžeme bez nadsázky říct, že toto je mezi našimi ženami nejoblíbenější druh letní obuvi, který si získal náš trh. Letní klapky nosíme všude a pro každou příležitost, někdy i v takových situacích, kde by se spíš hodily jiné, elegantnější boty. Je tomu tak proto, že klapky jsou opravdu velmi pohodlné, netlačí, jsou prodyšné, jsou vhodné pro každý druh chodidla, a správně vybrané nám mohou sloužit po delší dobu.

Výrobci obuvi reagují proto na tento zájem a v obchodech máme nesmírně bohatý sortiment s tímto druhem obuvi. Vyrobeny z různých materiálů, úplně ploché, na podpatku nebo platformě, ozdobeny různými způsoby – můžeme si opravdu vybírat. Jsou to přirozeně téměř výhradně klapky na prázdniny nebo léto, i když se častou používají také jako domácí obuv. Zvláštním druhem jsou také noční pantofle právě v podobě klapek, ty zase mají vnější část vyrobenou hlavně z měkkých materiálů, podle druhu ložnice.

 

Kromě obyčejných, obvykle na menší platformě, méně nebo více zdobených klapek, určených pro každodenní běhání, máme k dispozici ty poněkud rafinovanější, na tenké jehle, s elegantním zapracováním, určené pro ty slavnostnější příležitosti. Pamatujme však, že opravdu elegantní outfit by v žádném případě neměl být doplněn takovou obuvi. K šatům nebo pro každou slavnost jsou vhodné pouze celé boty, případně elegantní sandály na vysokém podpatku, nikoli však tolik oblíbené klapky. Avšak pro každodenní život jsou určitě nenahraditelné a zdá se, že ještě dlouhou budou pro nás optimálním druhem letní obuvi, bez ohledu na nejnovější trendy ve světové módě.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.