Tenisky Vans a tenisky Converse – které boty pro koho?

Sportovní boty jsou pro některé taková obuv, ve které se cítí nejlépe a skoro nikde se bez ní nehnou. Další nosí sportovní obuv jen sezónně. Bezpochyby je to však nejpopulárnější druh bot, především mezi mladými. Mnozí z nás si vybírají pouze boty od známých a ověřených výrobců, nikoli z levných padělků, které se obvykle velmi rychle poničí. Ti, kteří nosí sportovní boty v podzimní a zimní sezóně, si obvykle vybírají z kožených verzí, pro letní sezónu lehké, látkové tenisky. Bez ohledu však na druh a detaily, boty sportovního charakteru rozhodně ovládly náš trh a jsou jedním z nejčastěji nakupovaných obuvnických výrobků. Můžeme snad říct, že tato obuv se stála univerzální. Nosí ji všichni, bez ohledu na pohlaví, věk nebo sociální status.

 

K nejpopulárnějším teniskám můžeme započítat boty značek Vans a Converse. Obě tyto společností jsou přítomné na trhu po mnoho let (Vans od roku 1966, Converse od roku 1908) a pořád se těší zájmu zákazníků. Čím se liší tenisky těchto dvou značek? Je několik základních rozdílů. Především lze podotknout, že boty Vans a boty Converse jsou vyráběny v odlišných stylech. Jinak vypadají a jinak se nosí, což je rozhodně spojeno s tím, pro koho jsou tyto boty vytvářeny. Vans jsou boty určené hlavně pro osoby, které se zajímají o skateboarding nebo snowboarding, jízdu na kolech BMX apod. Samozřejmě je nenosí pouze lidé, kteří tyto sporty provozují, avšak můžeme říct, že právě pro ně vznikla značka Vans. Naopak Converse je značka, která ze začátku vyráběla boty pro basketbalisty, i když je dneska jednou z nejpopulárnějších značek prostě k nošení, nikoli pro hru. Pro specifické určení těchto bot mají Vans tlustou podrážku, obvykle mírně zakulacenou špičku a mohutnost boty. Tenisky Converse naopak mají lehčí konstrukci. Jsou to obvykle prostě tenisky, které známe z dětství z hodin tělocviku, i když samozřejmě Converse má i jiné druhy sportovní obuvi – můžeme se třeba setkat s botami Converse v kožené verzi.

Jak Vans, tak Converse mají své věrné fanoušky. Jsou to rozhodně dvě velké, až kultovní značky, které vyrábějí sportovní obuv v opravdu dobrém stylu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.